Prezent dla dziecka – z głową!

Prezenty sprawiamy sobie co roku, z różnych okazji. Ich zakup nie zawsze okazuje się prosty i oczywisty, zwłaszcza jeśli chodzi o prezenty dla dzieci. W dzisiejszych czasach wydaje się, że właściwie posiadają już wszystko, co można sobie wymarzyć, dlatego wybór ciekawego podarunku często kończy się kilkugodzinnym przeglądaniem ofert sklepowych. Na myśl przychodzi jedno ważne pytanie:jak zaoszczędzić swój czas i pieniądze, a jednocześnie sprawić ogromną radość obdarowywanym dzieciom?

W dobie komputerów

Na początek warto się zastanowić nad zanikającym wśród dzieci czytaniem. Prawda jest taka, że po jakąkolwiek literaturę sięgają tylko w sytuacjach przymusowych, a większość swojego czasu spędzają niestety ze swoimi telefonami. Jest to dość niepokojące, dlatego ingerencja rodziców, oraz rodziny jest niezbędna. Oczywiście nie chodzi tutaj o zmuszanie dzieci do czytania, ale o zachęcenie ich w odpowiedni, przyjazny sposób. Celem jest sprawienie, aby zaczęły one czerpać radość z książek, a czytanie po prostu weszło im w nawyk.

Trzeba przyznać, że nie jest to najprostsze zadanie w dobie internetu, natomiast z całą pewnością jest wykonalne. Potrzeba jedynie trochę czasu, chęci oraz wyobraźni. Wystarczy się zastanowić w jaki sposób najlepiej zachęcić dzieci do jakiegoś nowego zajęcia? Oczywiście będzie to sprezentowanie danego przedmiotu, w tym przypadku książki, bądź zestawu książek. Jeśli dana literatura będzie trafiała w gusta dzieci, jest duże prawdopodobieństwo, że się nią zainteresują. Warto pamiętać, że istotna jest nie tylko treść, ale także okładka. Dzieci zazwyczaj są wzrokowcami i zwracają szczególną uwagę na wszystkie detale i szczegóły.

Książkowy prezent dla każdego 

Aby wybór idealnego prezentu dla dzieci był sprawny, konkretny ale i trafny, warto na początku dobrze przemyśleć wszystkie zainteresowania obdarowywanych pociech. Jeśli podarunek ma być naprawdę praktyczny i rozwojowy, świetną opcją będzie postawienie na książkę, ale musi ona mieć związek z upodobaniami dzieci. Warto zajrzeć na wszelkiego rodzaju portale poświęcone rankingom najlepszych dzieł literackich przeznaczonych właśnie dla najmłodszych. Oprócz tego pomocne może okazać się przeglądanie internetowych bibliotek w celu znalezienia najciekawszych pozycji.

Warto zwrócić uwagę na takie książki jak np. Seria „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, które świetnie sprawdzą się w przypadku młodych odkrywców, ciekawych świata, bądź pozycje z serii „Czytam sobie” takie jak:”Planety pana Mikołaja” lub „Historia pewnego statku. O rejsie Titanica”, które będą równie interesujące. Prawda jest taka, że wszystkie książki, które w ciekawy i przyjazny dla dziecka sposób przekazują wiedzę będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *